Media

Posted by & filed under .

mediaNie od dziś wiadomo – że media to czwarta władza. Najgorsze jest to – że dajemy sobą manipulować – i to właściwie w każdym przypadku – od większych stacji, po mniejsze, od lewicowych, po totalnie prawicowe – czyli od tvn do Rydzyka. A to jedni, a to drudzy…

Ostatnio głośno o pewnej dziewczynce z Gdyni. Program Uwaga. Generalnie – problem duży, kwestia dziecka walczącego o lepsze warunki mieszkaniowe, problem braku takiego mieszkania w mieście… Tyle że problem został tak przedstawiony – że tylko jedna strona została oskarżona o brak działań… Generalnie wiele rzeczy zostało odpowiednio dopieszczonych przed programem, urzędnicy zmieszani z błotem… telewizja zrobiła swoje – odpowiednie emocje dały „odpowiednią” oglądalność – a gdzie prawda? Czy ktoś poszukał prawdy?

To tak z językami – chciałam się kiedyś nauczyć fińskiego bo spodobały mi się słowa… np te: sandwichelementit, mineraalivillaelementti, EPS-polystyreenielementti, julkisivukaseti. Tyle że – jak sprawdziłam głębiej – okazało się, że jest to słownictwo techniczne z budowlanki – http://fasmer.fi/ , Warto patrzeć głębiej, sprawdzić dokładniej – zanim coś się oceni.